Plugins - Admin Columns - Stable (latest release) - en to ro translation catalogue (223 entries)

en: View more
ro: Vezi mai mult

en: Invalid method.
ro: Metodă invalidă.

en: Invalid column.
ro: Coloană invalidă.

en: Invalid item ID.
ro: ID element invalid.

en: By default: %s
ro: Implicit: %s

en: Maximum number of words
ro: Număr maxim de cuvinte

en: No taxonomies available.
ro: Nicio taxonomie disponibilă.

en: New line
ro: Linie nouă

en: Plain text
ro: Text simplu

en: Password
ro: Parolă

en: No fields available.
ro: Niciun câmp disponibil.

en: Custom Size
ro: Dimensiune personalizată

en: Full Size
ro: Dimensiune completă

en: Image Size
ro: Dimensiune imagine

en: Height in pixels
ro: Înălțime în pixeli

en: Width in pixels
ro: Lățime în pixeli

en: in %s
ro: în %s

en: %s ago
ro: acum %s

en: Learn more about %s.
ro: Află mai mult despre %s.

en: Custom:
ro: Personalizat:

en: WordPress Date Format
ro: Format dată WordPress

en: or
ro: sau

en: For example: %s.
ro: De exemplu: %s.

en: Number
ro: Număr

en: Field
ro: Câmp

en: Leave empty for no limit
ro: Lasă gol pentru nicio limită

en: Maximum number of characters
ro: Număr maxim de caractere

en: Character Limit
ro: Limită de caractere

en:  and
ro: și

en:  or
ro: sau

en: Hide
ro: Ascunde

en: Website
ro: Sit web

en: Show Toolbar
ro: Arată bară de unelte

en: Shortlink
ro: Legătură scurtă

en: Comment Status
ro: Stare comentariu

en: Default is %s.
ro: Implicit este %s.

en: Instructions
ro: Instrucțiuni

en: our documentation
ro: documentația noastră

en: View documentation
ro: Vezi documentația

en: Deprecated Actions
ro: Acțiuni învechite

en: Deprecated Filters
ro: Filtre învechite

en: Help
ro: Ajutor

en: Close
ro: Închide

en: Extra Columns for:
ro: Coloane suplimentare pentru:

en: %s could not be activated.
ro: %s n-a putut fi activat.

en: %s successfully activated.
ro: %s activat cu succes.

en: %s plugin successfully deactivated.
ro: Modulul %s dezactivat cu succes.

en: %s plugin successfully activated.
ro: Modulul %s activat cu succes.

en: %s add-on requires %s. | %s add-ons requires %s.
ro[0]: %s supliment necesită %s.
ro[1]: %s suplimente necesită %s.
ro[2]: %s de suplimente necesită %s.

en: here
ro: aici

en: Click %s to activate the plugin.
ro: Dă clic pe %s pentru a activa modulul.

en: %s plugin is installed, but not active.
ro: Modulul %s este instalat, dar nu este activ.

en: Learn more about Pro
ro: Află mai mult despre Pro

en: Import &amp; Export settings
ro: Setări import și export

en: Upgrade to
ro: Actualizează la

en: Excerpt from content
ro: Rezumat din conținut

en: Restore columns
ro: Restaurează coloane

en: Settings for %s restored successfully.
ro: Setările pentru %s s-au restaurat cu succes.

en: View %s screen
ro: Vezi ecranul %s

en: Invalid response.
ro: Răspuns invalid.

en: Leave blank to display the url
ro: Lasă necompletat pentru a afișa URL-ul

en: Link Label
ro: Etichetă legătură

en: Addon does not exist.
ro: Suplimentul nu există.

en: the addons page
ro: pagina suplimentelor

en: Custom Fields
ro: Câmpuri personalizate

en: Hidden Custom Fields
ro: Câmpuri personalizate ascunse

en: Edit columns
ro: Editează coloane

en: Error
ro: Eroare

en: Return to settings.
ro: Înapoi la setări.

en: Upgrade Complete!
ro: Actualizare finalizată!

en: Upgrade
ro: Actualizare

en: Users
ro: Utilizatori

en: Link
ro: Legătură

en: Links
ro: Legături

en: Comment
ro: Comentariu

en: Comments
ro: Comentarii

en: Get this add-on
ro: Obține acest supliment

en: Download & Install
ro: Descărcare și instalare

en: Activate
ro: Activează

en: Installed
ro: Instalat

en: Deactivate
ro: Dezactivare

en: Active
ro: Activ

en: Add Column
ro: Adaugă coloană

en: Drag and drop to reorder
ro: Trage și plasează pentru a reordona

en: Support
ro: Suport

en: Buy Pro
ro: Cumpără Pro

en: Rate
ro: Evaluează

en: Forums
ro: Forumuri

en: Docs
ro: Documente

en: Update
ro: Actualizare

en: Add-ons
ro: Suplimente

en: Settings
ro: Setări

en: Others
ro: Altele

en: Restore default settings
ro: Restaurează setările implicite

en: Restore Settings
ro: Restaurează setările

en: Save
ro: Salvare

en: General Settings
ro: Setări generale

en: Learn more
ro: Află mai multe

en: Changelog for
ro: Istoric modificări pentru

en: Usernames
ro: Nume utilizatori

en: Post Titles
ro: Titluri articol

en: Change column width
ro: Modifică lățimea coloanei

en: Change label
ro: Schimbă eticheta

en: Change order
ro: Schimbă ordinea

en: Overview
ro: Prezentare generală

en: Default settings succesfully restored.
ro: Setările implicite s-au restaurat cu succes.

en: %s successfully deactivated.
ro: %s dezactivat cu succes.

en: our forums
ro: forumurile noastre

en: documentation page
ro: pagină documentație

en: Permanently hide notice
ro: Ascunde notificarea definitiv

en: Leave a review!
ro: Trimite o recenzie!

en: click here
ro: dă clic aici

en: Find out more
ro: Află mai multe

en: Edit Post Author
ro: Editează autor articol

en: View Post
ro: Vezi articol

en: Edit Post
ro: Editează articol

en: Label
ro: Etichetă

en: Name
ro: Nume

en: Choose a column type.
ro: Alege un tip de coloană.

en: Clone
ro: Clonare

en: Display format
ro: Afișare format

en: First and Last Name
ro: Prenume și nume

en: User Email
ro: Email utilizator

en: User Login
ro: Autentificare utilizator

en: Last Name
ro: Nume de familie

en: First Name
ro: Prenume

en: Display Name
ro: Afișează nume

en: After
ro: După

en: Before
ro: Înainte

en: width
ro: lățime

en: Custom
ro: Personalizat

en: Date Format
ro: Format dată

en: Large
ro: Mare

en: Medium
ro: Medie

en: Thumbnail
ro: Miniatură

en: Url
ro: URL

en: Visual Editor
ro: Editor vizual

en: Registered
ro: Înregistrat

en: Post Type
ro: Tip de articol

en: Nickname
ro: Poreclă

en: Last name
ro: Nume

en: Comment Count
ro: Număr comentarii

en: Remove
ro: Înlătură

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Link to menu
ro: Legătură la meniu

en: Taxonomy
ro: Taxonomie

en: Sticky
ro: Reprezentativ

en: Status
ro: Stare

en: Slug
ro: Descriptor

en: Shortcodes
ro: Scurtcoduri

en: Roles
ro: Roluri

en: Ping Status
ro: Stare ping

en: Permalink
ro: Legătură permanentă

en: Path
ro: Cale

en: Parent
ro: Părinte

en: Page Template
ro: Șablon pagină

en: Order
ro: Ordinea

en: Last Modified
ro: Ultima modificare

en: Post Format
ro: Format articol

en: Featured Image
ro: Imagine reprezentativă

en: Words per minute
ro: Cuvinte pe minut

en: minute | minutes
ro[0]: minut
ro[1]: minute
ro[2]: de minute

en: second | seconds
ro[0]: secundă
ro[1]: secunde
ro[2]: de secunde

en: Depth
ro: Adâncime

en: Date Published
ro: Dată publicată

en: Comment status
ro: Stare comentariu

en: Pending
ro: În așteptare

en: View User Posts
ro: Vezi articole utilizator

en: Edit User Profile
ro: Editează profil utilizator

en: None
ro: Niciunul

en: Link To
ro: Legătură către

en: Attachments
ro: Atașamente

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Full path
ro: Cale completă

en: File Size
ro: Dimensiune fișier

en: Filename
ro: Nume fișier

en: Title
ro: Titlu

en: Shutter Speed
ro: Viteza de declanșare

en: Aperture
ro: Deschidere

en: EXIF Data
ro: Date EXIF

en: Dimensions
ro: Dimensiuni

en: Caption
ro: Text asociat

en: full size
ro: dimensiune completă

en: Available Sizes
ro: Dimensiuni disponibile

en: Attached to Post
ro: Atașat la articol

en: View
ro: Vezi

en: Trash
ro: Gunoi

en: Rss
ro: RSS

en: Owner
ro: Proprietar

en: Notes
ro: Note

en: Length
ro: Lungime

en: Description
ro: Descriere

en: Delete
ro: Șterge

en: Field Type
ro: Tip de câmp

en: No custom fields available.
ro: Niciun câmp personalizat disponibil.

en: Multiple Values
ro: Valori multiple

en: Media Library
ro: Bibliotecă Media

en: Image
ro: Imagine

en: Excerpt
ro: Rezumat

en: Color
ro: Culoare

en: Default
ro: Implicit

en: Custom Field
ro: Câmp personalizat

en: User
ro: Utilizator

en: Type
ro: Tip

en: In Reply To
ro: Ca răspuns la

en: Post
ro: Articol

en: Content
ro: Conținut

en: Date
ro: Dată

en: Date GMT
ro: Dată GMT

en: Author
ro: Autor

en: Author Url
ro: URL autor

en: Author Name
ro: Nume autor

en: Author IP
ro: IP autor

en: Author Email
ro: Email autor

en: Approved
ro: Aprobat

en: Edit
ro: Editare

en: No
ro: Nu

en: Yes
ro: Da

en: Use icons?
ro: Folosești iconuri?

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Advanced Custom Fields
ro: Câmpuri personalizate avansate

en: Plugins
ro: Module
